česky russian english
+420 721 640 462 info@penzionumuzea.cz

Oblíbené turistické cíle, které si zamilují i děti

Liberec je vyhledávaným sportovním střediskem v České republice. Leží mezi známými lyžařskými areály Ještěd a Bedřichov, kde najdete jak sjezdové tak běžecké tratě od těch nejjednodušších pro děti až po terény pro profesionály. Sportovní areál Ještěd je navíc místem častého konání skoků na lyžích. Bedřichov je zase znám především díky každoročnímu konání Jizerské 50, závodu v dálkovém běhu patřícím do série Ski Classics. V roce 2009 byl vybudován přímo v Liberci areál pro běžecké lyžování Vesec. Díky celkovému modernímu zázemí se Liberec  stal v roce 2009 místem konání Mistrovství světa v klasickém lyžování. Všechny areály jsou dostupné MHD.

Dominantou Liberce je hora Ještěd vysoká 1012 m, na jehož vrcholu se tyčí architektonická památka hotel a vysílač Ještěd, ze kterého je krásný výhled na Liberec. Za jasného počasí dohlédnete až do Středních Čech. Ještěd je dostupný tramvají a dále kabinovou lanovkou. Nejbližší zastávka tramvaje je na dohled od penzionu.

ZOO Liberec je nejstarší českou zoologickou zahradou. Od penzionu se nachází ve vzdálenosti 700 m. Pouze v liberecké zahradě je v České republice k vidění bílá forma tygra indického. Dále je liberecká ZOO jedinou mimoasijskou zahradou, která se může pochlubit chovem takina čínského. Pouze zde můžete spatřit největší chovnou skupinu šimpanzů v Česku. Nezapomenutelným zážitkem je také krmení lachtanů, tučňáků, cvičení slonů nebo dětmi milovaná kontaktní ZOO.

Liberecká botanická zahrada leží od penzionu jen 500 m a jde o nejrozsáhlejší a nejmodernější skleníkový komplex v České republice. Její specializací je tropická a subtropická flóra. Stejně jako ZOO je otevřena celoročně. Velkým lákadlem pro děti je soustava akvárií s mořskými rybami a korály.

Centrum Babylon patří mezi nejnavštěvovanější místa Liberce. Jde o unikátní zábavní, hotelový a kongresový komplex. Kromě aquaparku zde naleznete čím dál oblíbenější iQpark neboli zábavně-naučné centrum plné interaktivních exponátů, zrcadlový labyrint, lunapark, laser game, bowling a mnoho dalších. Do blízkosti centra Vás dopraví tramvaj za 10 minut.

DinoPark je oblíbenou turistickou atrakcí pro děti s celoročním provozem. Od penzionu je vzdálen pouze 10 minut pěšky nebo 5 minut tramvají. Do úžasného světa druhohor Vás vtáhnou modely dinosaurů v životní velikosti. Dále je zde 4D kino, stezka pro odvážné děti DinoTrek, dětské paleontologické hřiště, tunel času, pravěký baobab, prehistorický les s deštěm, soustava dětských prolézaček a jiné.

Plavecký bazén nabízí aktivní formu odpočinku pro celou rodinu a je od penzionu vzdálen 400 m. Kromě 50 m, 25 m a dětského bazénu zde najdete skokanskou věž i prkno, dva tobogány, dravou řeku, skluzavku se čtyřmi drahami, vířivky, sauny, páry, wellness, potápěčskou věž, dětské brouzdaliště se skluzavkou pro nejmenší děti a další.

Tipsport Aréna je sportovní a kulturní stánek v Liberci. Můžete zde navštívit například hokejová nebo basketbalová utkání, konají se zde četná sportovní mistrovství a divácky atraktivní podívané. Aréna je otevřena také pro veřejné bruslení nebo bowling. Bohatý je též její kulturní program.

V blízkosti penzionu najdete také Severočeské muzeum, novorenesanční radnici, divadlo F. X. Šaldy, galerii, restaurace, kavárny, diskotéku, golfový trenažér, bowling, minigolf, tenisovou halu, ale i nákupní centrum. Děti jistě ocení nedávno vybudované dětské hřiště, které je pouhých 100 m od penzionu.

V nedalekém okolí Liberce můžete navštívit například hrad Grabštejn nebo zámek Lemberk, Frýdlant v Čechách, Sychrov či Hrubý Rohozec. Rodiny s dětmi se také často vydávají do blízkých Jizerských hor, ať už na cyklistický nebo pěší výlet.


© 2024 Wellness Penzion U Muzea Liberec | podporujeme | odkazy  | GDPR

+420 721 640 462 info@penzionumuzea.cz Vítězná 713/24, 460 01 Liberec 1